| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar / AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 Q345 |
| Anchor Bolts | M12 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 |
| Anchor Bolts | M16 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 |
| Anchor Bolts | M16 |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Brand Name | milky way |
|---|---|
| Model Number | 69KV |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Lamp Power | 20w-400w |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Wind Speed | 160km/h |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | Custom Design Electric 6m 8m Garden Light With Wind Resistance 35m/s |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Height | From 20m To 50m |
|---|---|
| Suit For | Airport ,seaport,plaza,stadium,square,highway,street Way Etc |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |