| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Applicated To 50cm From The To Pole |
| Packaging Details | as per customer request |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Surface Theatmemt | Galvanized |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa, Gr65, S500 |
| Length | 25ft-90ft, Could Be Customized |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Applicated To 50cm From The To Pole |
| Packaging Details | as per customer request |
| Height | From 6m To 12m |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Height | 25ft-100ft |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Applicated To 50cm From The To Pole |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Style | Polygonal Pole |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 4mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Suit For | Electricity Distribution Line |