| Product Name | Power Lines Galvanized Steel Tubular Electric Pole With Bitumn |
|---|---|
| Power | 69KV |
| Material | GR50 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | 169KV 16m Galvanized Steel Pole Power Line Pole / Steel Utility Poles For Mining Industry |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 132KV 16m Galvanized Steel Pole Power Line Steel Utility Poles For Mining Industry |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Gr 65 11m 33kv Transmission Line Poles Power Transmission Poles Steel Tubular Pole For Overhead Project |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 16m 6.9kv Power Line Pole Steel Utility Poles For Mining Industry |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | AWS D1.1 16m 69kv Power Line Pole / Steel Utility Poles For Mining Industry |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 69KV Power Line Pole / Steel Utility Poles For Mining Industry |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electriccity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Power | 10kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h |
| Thickness | 4mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |