| Style | Polygonal Pole |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 4mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Suit For | Electricity Distribution Line |
| Product Name | Steel Pole Galvanized Power Transmission Line Electrical Steel Tubular Tower Pole |
|---|---|
| Certificate | ISO9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | Alloy |
| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| Product Name | Galvanized 11m 33kv Transmission Line Poles With Anti-wind Capacity 36.9m/s For Overhead Project |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Power Pole, Q235 Steel 6m,10m,12m,15m 20m Electric Power Transmission Power Pole |
|---|---|
| Height | 10m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Power Pole, Q235 Steel 6m,10m,12m,15m 20m Electric Power Transmission Power Pole |
|---|---|
| Height | 10m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| Product Name | 220kv Galvanized Power Transmission Pole Electric Steel Tubular Tower Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| Product Name | 40ft Galvanized Steel Pole A123 Standard Steel Transmission Poles |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |