| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Applicated To 50cm From The To Pole |
| Packaging Details | as per customer request |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Applicated To 50cm From The To Pole |
| Packaging Details | as per customer request |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Applicated To 50cm From The To Pole |
| Packaging Details | as per customer request |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Applicated To 50cm From The To Pole |
| Packaging Details | as per customer request |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Name | The Philippines NGCP Hot Dip Galvanized Utility Power Electrical Transmission Poles With Accessories |
|---|---|
| Design | The Philippines NGCP |
| Height | 45FT -90FT |
| Thickenss | 3-20mm |
| Port | Always Shanghai |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Applicated To 50cm From The To Pole |
| Packaging Details | as per customer request |
| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |