| Transmisson Line | 69kv |
|---|---|
| Usage | High Voltage Transmission Lines |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Height | 30FT |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Name | Octagonal Electrical Steel Tubular Pole For Power Distribution Line 69KV |
|---|---|
| Design | 69KV |
| Height | 25FT 30FT 40FT 45FT |
| Thickenss | 2.5MM 2.75MM 3MM |
| Design Load | 500kg 750kg |
| Height | 20-100ft |
|---|---|
| Power | 69kv |
| Market | Philppines,Africa |
| Thickness | 1-30mm |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa 460mpa |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm/5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Material | ASTM 572 Grade 50 With Yieled Strength No Less Than 345mpa |
|---|---|
| Type | Galvanized 12.2m High Tensile Electrical Power Pole |
| Shape | Octagonal |
| Height | 8-35m |
| Galvanization Standard | Hot Dip Glavanized Inaccordance With ASTM A123 With Thickness ≥ 86μm |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm / 5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm/5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |
| Height | 25FT-45FT |
|---|---|
| Pole Shape | Hexadecagon |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Load | 5KN |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |