| Style | Galvanized |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Style | Galvanized |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| MATERIAL | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Feature | 70FT 75FT |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | 69kv Construction Conical Transmission Steel Tubular Poles |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 110kv |
| Treatment | Bitumen |
| Name | Octagonal 69KV Electrical Steel Power Pole |
|---|---|
| Material | ASTM 572 Grade 50 With Yieled Strength No Less Than 345mpa |
| Type | Octagonal 69KV Electrical Steel Power Pole |
| Shape | Octagonal |
| Height | 8-35m |
| Application | Electrical Power Transmission |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Shape | Octaginal |
| Product Name | Galvanized Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25ft-70ft |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Pole Shape | Conical,Round,Octagonal |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm To 5mm |
| Height | 25ft To 90ft |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Pole Shape | Conical,Round,Octagonal |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm To 5mm |
| Height | 25ft To 90ft |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |