| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Code | Electrical Power Pole |
|---|---|
| Grade | Class B |
| Height | 25ft-70ft |
| Voltage | 10kv To 400kv |
| Product Function | Transmission Line |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | 69KV Electrical Power Distribution |
| Quality Control | ISO 9001-2008 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | HDG |
| Product Name | Q235 Steel Conical Transmission Steel Tubular Poles With ASTM A123 Galvanization |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 110kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Single Circuit 69kv Galvanized Steel Tubular Pole With 200mm Length Bitumen |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Double Circuit 115kv Galvanized Steel Tubular Pole 300mm Length Bitumen |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Power Transmission Line |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Power Capacity | 220kV |