| Pole Shape | Octagonal,Dodecagon,Hexadecagon |
|---|---|
| Height | 25ft To 75ft |
| Surface Treatment | Galvanization Or Butiuem |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Single Circuit Angle Type Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25ft |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Single Circuit 69kv Galvanized Steel Tubular Pole With 200mm Length Bitumen |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Single Circuit 69kv Galvanized Steel Tubular Pole With 200mm Length Bitumen |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Power Tubular Steel Structure Electrical Transmission Poles 33kv Line Array Tower |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Pole Shape | Octagonal,Dodecagon,Hexadecagon |
|---|---|
| Height | 25ft To 75ft |
| Surface Treatment | Galvanization Or Butiuem |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Feature | 35ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | Customized 110KV Polygonal Electric Utility Steel Tubular Poles |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 110kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Customized Multi-Circuit Angle Type Electric Steel Tubular Poles Q235 Steel |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 110kv |
| Treatment | Bitumen |
| PRODUCT NAME | 10KV High Tolerance Capacity Steel Poles For Terminal Connections On High Voltage Side Of A Transformer |
|---|---|
| MATERIAL | Q235 Q345 Gr65 SS400 |
| Minimum Yield Strength | 345mpa |
| Minimum Ultimate Tensile Strength | 490mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620mpa |