| Product Name | Customized Multi-Circuit Angle Type Electric Steel Tubular Poles Q235 Steel |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 110kv |
| Treatment | Bitumen |
| Feature | NEA NGCP NPC |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | Steel Transmission Poles |
|---|---|
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Torlance Of The Dimenstion | +- 2% |
| Flange Size | 450mm |
| Wall Thickness | 3mm |
| Material | Q235 Q345 GR50 GR65 |
|---|---|
| Certification | ISO BV |
| Height | 25ft 30ft 35ft |
| Wind Speed | 160KM/h |
| Thickness | 4mm |
| Product Name | 40FT Electrical Poles Mono Pole Tower For Mobile Transmission |
|---|---|
| Application | Communication Distribution |
| Galvanization | ASTM A 123 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Product Name | Telecommunication Antenna Steel Mono Pole Tower Pole For Cell Phone Signal |
|---|---|
| Application | Communication Distribution |
| Galvanization | ASTM A 123 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Product Name | Telecommunication Antenna Steel Mono Pole Tower Pole For Cell Phone Signal |
|---|---|
| Application | Communication Distribution |
| Galvanization | ASTM A 123 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |