| Type | Burial Type |
|---|---|
| Plant Depth | 1.8m Underground |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Height | 8m To 27m |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Type | Galvanization |
|---|---|
| Mounted Type | Burial |
| Welding | AWS D1.1 |
| Product Function | Transmission Line |
| Port | Always Shanghai |
| MATERIAL | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 1-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123 |
| MATERIAL | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 1-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123 |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| Surface | Galvanization.average Coating Not Less Than 80um |
| Life Time | 50 Years |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Material | Ivory Coast 200dan 650dan 1000dan Traditional Steel Column For Transmission |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Welding | AWS D1.1 |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa 460mpa |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |