| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Standard | ASTM A 123 |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Type | Hot Dip Galvanized Steel Utility Pole Round Tapered Octagonal Power Galvanized Metal Tubular Power Utility Poles |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Name | Medium Voltage Hot Dip Galvanized Steel Utility Pole With 30000m Aluminum Conductor |
|---|---|
| Thickness | 3mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Standard | ISO |
| Torlance | +- 2% |