| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Type | Galvanized Steel Poles Steel Utility Pole For Power Distribution Equipment |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | 33KV Electrical Power Distribution |
| Quality Control | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Power | High Voltage |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Height | 14 M |
|---|---|
| Material | S355JR |
| Accessories | Climbing Ladder |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |