| Type | Hot Dip Galvanized Steel Utility Pole 2.5mm Wall Thickness Made In China |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Height | 14 M |
|---|---|
| Material | S355JR |
| Accessories | Climbing Ladder |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Height | 21M |
|---|---|
| Material | S355JR |
| Accessories | Climbing Ladder |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Height | 10M |
|---|---|
| Design Load In Kg | 2.5 KN |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Material | Q345,Gr50 |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Type | Hot Dip Galvanized Steel Power Pole 33kv 10m Electric Utility Poles For Transmission Line |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |