| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Standard | ISO9001-2008 |
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Standard | ISO9001-2008 |
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Standard | ISO9001-2008 |
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Quality Control | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Standard | ISO9001-2008 |
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Name | 14m 2500dan 2 Segements Direct Burial Electric Steel Pole , Galvanized Pole Monopole |
|---|---|
| Design | 14m 2500dan |
| Height | 14m |
| Thickenss | 6mm 8mm |
| Design Load | 2500dan |
| Name | 12m 4000dan Hot Dip Galvanized Utility Power Electrical Transmission Poles With Accessories |
|---|---|
| Design | 12m-4000dan |
| Height | 12m |
| Thickenss | 3-20mm |
| Design Load | 4000dan |
| Name | The Philippines NGCP Hot Dip Galvanized Utility Power Electrical Transmission Poles With Accessories |
|---|---|
| Design | The Philippines NGCP |
| Height | 45FT -90FT |
| Thickenss | 3-20mm |
| Port | Always Shanghai |
| Name | Malaysia Standard 15m Electric Column Steel Pole With FRP And Marks |
|---|---|
| Design | 15m 510kg 2sections |
| Height | 15m |
| Thickenss | 7.2mm |
| Design Load | 510kg |
| Name | 7.5m Electrical Steel Tubular Pole With FRP For Distribution Line |
|---|---|
| Design | 7.5m Electrical Steel Tubular Pole |
| Height | 7.5m |
| Thickenss | 3.8mm |
| Design Load | 510 |