| Name | 90FT Flange Type 3 Segements Steel Pole Galvanized Pole Monopole With Bitumen |
|---|---|
| Design | 90FT Flange Type 3 Segements |
| Height | 90FT |
| Thickenss | 6mm 8mm |
| Design Load | 2500dan |
| Name | 60FT TYPE HS HT NGCP Standard Galvanized Steel Pole With 4-5mm Thickenss |
|---|---|
| Design | 60FT TYPE HS HT NGCP Standard Galvanized Steel Pole With 4-5mm Thickenss |
| Height | 60FT |
| Thickenss | 4-5mm |
| Design Load | 1280kg |
| Name | Malaysia Electric Powerful Steel Electrical Utility Poles With FRP 9m 7.2mm |
|---|---|
| Height | 9m |
| Thickenss | 7.2mm |
| Design Load | 510kg |
| Port | Always Shanghai |
| Name | 16 M Electrical Steel Tubular Pole With Cross Arm For Transmission Line |
|---|---|
| Design | 16 M Electrical Steel Tubular Pole With Cross Arm |
| Height | 16m |
| Thickenss | 4mm |
| Design Load | 1280kg |
| Name | 100ft Flange Type 3 Sections Galvanized Steel Pole With Climbing Rungs |
|---|---|
| Design | 100ft Flange Type 3 Sections |
| Height | 100FT |
| Thickenss | 6mm 8mm10mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |
| Name | 70FT Direct Burial 2000kg Philippines NGCP Standard Electric Column |
|---|---|
| Height | 70FT |
| Thickenss | 5mm |
| Design Load | 2000kg |
| Port | Always Shanghai |
| Name | Octagonal Electrical Steel Tubular Pole For Power Distribution Line 69KV |
|---|---|
| Design | 69KV |
| Height | 25FT 30FT 40FT 45FT |
| Thickenss | 2.5MM 2.75MM 3MM |
| Design Load | 500kg 750kg |
| Height | 20-100ft |
|---|---|
| Power | 69kv |
| Market | Philppines,Africa |
| Thickness | 1-30mm |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa 460mpa |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm/5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Name | Malaysia 15m 510kg 3.8mm Thickness Electric Steel Pole With FRP |
|---|---|
| Design | Malaysia 15m 510kg 3.8mm Thickness Electric Steel Pole With FRP |
| Height | 15m |
| Thickenss | 3.8mm |
| Design Load | 510kg |