| Name | 11m 3.8mm 2section FRP Malaysia Electric Transmission Column |
|---|---|
| Design | 2 Section |
| Height | 11m |
| Thickenss | 3.8mm |
| Port | Always Shanghai |
| Name | Gr 65 11.9m 33kv Transmission Line Poles Power Transmission Poles Tubular Pole For Overhead Project |
|---|---|
| Design | GR65 11.9m |
| Height | 11.9m |
| Thickenss | 3-20mm |
| Design Load | Clients' Requirement |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm / 5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Height | 20-100ft |
|---|---|
| Power | 69kv |
| Market | Philppines,Africa |
| Thickness | 1-30mm |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa 460mpa |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm/5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Name | 18m 20m Heavy Duty Telescopic Pole Mast Antenna Aluminum Tower |
|---|---|
| Design | Telescopic Pole |
| Height | 18m 20m |
| Thickenss | 6mm 8mm |
| Port | Always Shanghai |
| Material | Q235 GR65 SS400 |
|---|---|
| Llifetime | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Power | 10-550KV |
| Thickness | 1-30mm |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm/5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Name | 30.5m Flange Type Philippines Traditional Electric Steel Pole |
|---|---|
| Design | 30.5m Flange Type Philippines |
| Height | 100FT |
| Thickenss | 10mm 12mm 14mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |
| Name | Octagonal Low Voltage 69KV 20FT-90FT Steel Tubular Pole For 69kv Power Distribution Transmission Line |
|---|---|
| Height | 20-90FT 69KV |
| Thickenss | 2.5mm-10mm |
| Design Load | 500-2000kg |
| Port | Always Shanghai |