| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Shape | 10kVPolygonal Or Conical To 220kV |
| Material | Gr50 Gr65 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized Following ASTM A 123 |
| Warranty Time | 15 Years |
| MOQ | One 40 HQ Container |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 22kv~550kv |
| Price Term | EXW, FOB |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Material | Gr65 |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | Gr65 Steel Power Pole |
|---|---|
| Certification | ISO9001 / BV / |
| Torlance Of The Dimenstion | +- 2% |
| Flange Size | 450mm |
| Wall Thickness | 3mm |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Product Name | Gr65 Material 11.8m-1430dan Galvanized Steel Pole Electric Poles For 30KV OveOctogonal Shaped With Bitumen |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Anti Corrosion Tubular Steel Pole |
|---|---|
| Power | 10 KV ~ 550 KV |
| Torlance Of The Dimenstion | +- 2% |
| Flange Size | 450mm |
| Certification | ISO9001 / BV / |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Gr50 Gr65 |
| MOQ | One Container Or Samples |
|---|---|
| Shape | Polygonal |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolerance | +/-2% |
| Thickness Of Galvanization | Average Not Less Than 86um |
| Suit For | Electricity Distribution |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |