| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 12m Q235 Hot Dip Galvanized Street Light Poles With Cross Arm 1.8 Safety Factor |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa/345mpa |
|---|---|
| Warrenty | 15 Years |
| Lifetime | 50 Years |
| Welding | Aws D1.1,penetration Rate 100% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization,average Coating 85um |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Flange |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa/345mpa |
|---|---|
| Warrenty | 15 Years |
| Lifetime | 50 Years |
| Welding | Aws D1.1,penetration Rate 100% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization,average Coating 85um |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Height | 3m-50m |
| Joint Of Poles | Slip Joint, Flanged Connected |
| Warranty Time | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Gr50 |
| Suit For | Electricity Distribution |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Power Coating |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Material | Q235 |
| Shape | Conoid ,Multi-pyramidal |
| Wall Thickness | 3mm |