| MOQ | One Container Or Samples |
|---|---|
| Shape | Polygonal |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolerance | +/-2% |
| Thickness Of Galvanization | Average Not Less Than 86um |
| Product Name | Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Material | Gr65 |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Height | 20-40m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Product Name | Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Material | Gr65 |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| HEIGHT | CUSTOMIZAD |
|---|---|
| COLOR | WHITE COATING |
| THICKNESS | 1MM-30MM |
| TREATMENT SURFACE | HOT DIP GALVANIZATION |
| CERFIFITION | ISO9001:2008 |
| Material | Q345 |
|---|---|
| Height | 8m |
| Electroshock Resistant Protective Grade | Grade Ⅰ |
| The Casing Anti-corrosion Performance | Class Ⅱ |
| Working Atmosphere Of Lighting Fixture | -35 °C~+45 °C |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Commercial Light Poles |
|---|---|
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Torlance Of The Dimenstion | +- 2% |
| Certification | ISO9001 / BV / |
| Wall Thickness | 3mm |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 Q345 |
| Anchor Bolts | M12 |