| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Length Of Per Section | Within 14m Once Forming Without Slip Joint |
| Material | Q345 |
| Shape | Conoid ,Multi-pyramidal , Columniform,polygonal Or Conical |
| Dimenstion Torlance | +- 2% |
| Wind-proof | 136km/h |
|---|---|
| Product Name | LED Outdoor Lighting Steel Poles Street Light Poles With 40w 80w Lights |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 8m 9m Hot Dip Galvanized Steel Pole For Street Lighting Poles For Africa |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Height | 8m |
|---|---|
| Light Quantity | Two To Four Lights |
| Light Shape | Square Type |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Pole Shape | Round,octagonal |
| MODEL NUMBER | TRAFFIC SIGNAL POLE |
|---|---|
| MATERIAL | GR65 |
| THICKNESS | 1MM-30MM |
| WARRENTLY | 15YEARS |
| LIFETIME | 50 YEARS |
| Material | Q355 GR50 GR65 |
|---|---|
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Height | 20-120ft |
| Thickenss | 1-30mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa/345mpa |
|---|---|
| Warrenty | 15 Years |
| Lifetime | 50 Years |
| Welding | Aws D1.1,penetration Rate 100% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization,average Coating 85um |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Product Name | 9m Steel Pole,Street Lighting Pole,hot Dip Galvanization Steel Pole |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Material | Gr65 |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Round |
| Package | Nude |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |