| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| MATERIAL | 235 |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | 235 |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | Average Coating Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| LIFETIME | 50 YEARS |
| WELDING | AWSD1.1,penetration Rate 100% |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| SHAPE | Conoid ,Multi-pyramidal, Columniform , Polygonal Or Conical |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Height | 20-40m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Height | 20-40m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Type | 27.5m 60KN GR65 Material Utility Power Pole For Transmission |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Height | 45ft 50ft |
| Type | Street Light Pole |
|---|---|
| Product Name | 8M 9M Q235 Street Light Poles With Drawing And Specification |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Shape | Conical, Hexagonal And Octagonal |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |