| Height | 20-40m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | Gr65 Steel Poles Steel Tubular Pole High Mast Pole For Stadium |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Standard | ISO |
| Gavanization Standard | ASTM A 123 |
| Material | Q355 GR50 GR65 |
|---|---|
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Height | 25-40m |
| Thickenss | 1-30mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Item Name | 70m High Mast Pole |
|---|---|
| Headframe | Circular Lantern Panel |
| Section Thickness | 4mm,6mm,8mm Or Custom Design |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 30m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | CCTV Installation |
| Section Thickness | 8mm,10mm |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 35m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Double Luminaire Carriage Ring |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 6 To 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 30m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | CCTV Installation |
| Section Thickness | 8mm,10mm |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |