| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 7m Custom School / Villas Steel Galvanized High Mast Pole With Drawing |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 8-12m Customized School / Villas Steel High Mast Pole With Drawing 1.0 Safty Facor |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | S235 Steel Material 5m And 11.8m 3mm Thick Street Light Poles With Drawing |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 30ft Single Arms Q235 Steel High Mast Street Light Poles With Drawing |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Light Type | MHL/HPS |
|---|---|
| Product Name | Car Park 12m Lamp Steel Post Parking Lot Light Pole In Public |
| Surface | Galvanized High Mast Pole |
| Voltage | 220v-240v/50hz,110v-130v/60hz |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| MATERIAL | Average Coating Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| LIFETIME | 50 YEARS |
| WELDING | AWSD1.1,penetration Rate 100% |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| SHAPE | Conoid ,Multi-pyramidal, Columniform , Polygonal Or Conical |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa/345mpa |
|---|---|
| Warrenty | 15 Years |
| Lifetime | 50 Years |
| Welding | Aws D1.1,penetration Rate 100% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization,average Coating 85um |
| MATERIAL | 235 |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Item Name | 20M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 20M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |