| Type | 27.5m 60KN GR65 Material Utility Power Pole For Transmission |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Height | 45ft 50ft |
| Name | 18m 20m Heavy Duty Telescopic Pole Mast Antenna Aluminum Tower |
|---|---|
| Design | Telescopic Pole |
| Height | 18m 20m |
| Thickenss | 6mm 8mm |
| Port | Always Shanghai |
| Name | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN ASTM A123 Galvanized Steel Pole , Commercial Poles |
|---|---|
| Design | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN ASTM A123 Galvanized Steel Pole |
| Height | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN |
| Thickenss | 3mm 4mm 5mm |
| Design Load | 500DAN 1000DAN 1600DAN |
| Name | 14m 2500dan 2 Segements Direct Burial Electric Steel Pole , Galvanized Pole Monopole |
|---|---|
| Design | 14m 2500dan |
| Height | 14m |
| Thickenss | 6mm 8mm |
| Design Load | 2500dan |
| Name | 90FT Flange Type 3 Segements Steel Pole Galvanized Pole Monopole With Bitumen |
|---|---|
| Design | 90FT Flange Type 3 Segements |
| Height | 90FT |
| Thickenss | 6mm 8mm |
| Design Load | 2500dan |
| Name | 7.5m Electrical Steel Tubular Pole With FRP For Distribution Line |
|---|---|
| Design | 7.5m Electrical Steel Tubular Pole |
| Height | 7.5m |
| Thickenss | 3.8mm |
| Design Load | 510 |
| Name | 100ft Flange Type 3 Sections Galvanized Steel Pole With Climbing Rungs |
|---|---|
| Design | 100ft Flange Type 3 Sections |
| Height | 100FT |
| Thickenss | 6mm 8mm10mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |
| Name | Octagonal Electrical Steel Tubular Pole For Power Distribution Line 69KV |
|---|---|
| Design | 69KV |
| Height | 25FT 30FT 40FT 45FT |
| Thickenss | 2.5MM 2.75MM 3MM |
| Design Load | 500kg 750kg |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | Q235 Q345 |
|---|---|
| LIFETIME | 50 YEARS |
| WELDING | AWSD1.1 |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| SHAPE | Conoid ,Multi-pyramidal, Columniform , Polygonal Or Conical |