| Name | 11m 3.8mm 2section FRP Malaysia Electric Transmission Column |
|---|---|
| Design | 2 Section |
| Height | 11m |
| Thickenss | 3.8mm |
| Port | Always Shanghai |
| MATERIAL | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Name | 90FT 2 Segements Direct Burial Electric Steel Pole Monopole |
|---|---|
| Design | 90FT 2 Segements |
| Height | 90ft |
| Thickenss | 6mm 8mm |
| Design Load | 2000kg |
| Name | Malaysia Standard 15m Electric Column Steel Pole With FRP And Marks |
|---|---|
| Design | 15m 510kg 2sections |
| Height | 15m |
| Thickenss | 7.2mm |
| Design Load | 510kg |
| Name | 70FT Direct Burial 2000kg Philippines NGCP Standard Electric Column |
|---|---|
| Height | 70FT |
| Thickenss | 5mm |
| Design Load | 2000kg |
| Port | Always Shanghai |
| Name | Gr 65 11.9m 33kv Transmission Line Poles Power Transmission Poles Tubular Pole For Overhead Project |
|---|---|
| Design | GR65 11.9m |
| Height | 11.9m |
| Thickenss | 3-20mm |
| Design Load | Clients' Requirement |
| Name | Octagonal Low Voltage 69KV 20FT-90FT Steel Tubular Pole For 69kv Power Distribution Transmission Line |
|---|---|
| Height | 20-90FT 69KV |
| Thickenss | 2.5mm-10mm |
| Design Load | 500-2000kg |
| Port | Always Shanghai |
| Material | Q235 GR65 SS400 |
|---|---|
| Llifetime | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Power | 10-550KV |
| Thickness | 1-30mm |
| Material | Q235 Q345 Gr65 |
|---|---|
| Height | 60ft |
| Thickness | 5mm |
| Voltage | 69kv-550kv |
| Welding | Aws D1.1 |