| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Light Extension | Up To 30000㎡ |
| Item Name | 20M High Mast Pole |
|---|---|
| Section | Three Sections |
| Section Thickness | 4mm,6mm,8mm Or Custom Design |
| Light Arrangement | Round |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 20m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Rasing System |
| Lifting Weight | 100kg-300kg |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Powder Coating |
| Product Name | Galvanized Tapered 30m Q345 High Mast Pole With Lifting System |
|---|---|
| Style | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Height | From 20m To 50m |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Item Name | 20M High Mast Pole |
|---|---|
| Light Type | HPS Light |
| Light Quantity | 8 Lgiths |
| Usage | Parking Lot Light |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 45M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Light Quantity | 64 Lights |
| Headframe | Typical Headframe |
| Pole Shape | Conical |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Height | 36m |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Application | Power Plants Lighting |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | 30m Octagonal High Mast Pole For Park Lighting With Lifting System |
|---|---|
| Style | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Type | High Strength Anti-corrosion Coating High Mast Pole With 400w HPS Lights |
|---|---|
| Wind Rating | 120Kph |
| Delivery | 20-30 Days |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Safty Facor | 1.8 |