| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | Gr65 Steel Poles Steel Tubular Pole High Mast Pole For Stadium |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | Galvanized Octagonal Pole High Mast Pole Single Double Or Triple Arm For Stadium |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | Gr65 Steel Poles Steel Tubular Pole High Mast Pole For Stadium |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Product Name | 20m Conical High Mast Pole For Sports Center Lighting With Winch |
|---|---|
| Surface | Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | Q345 Steel Poles Steel Tubular Pole High Mast Pole For Stadium |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Item Name | 20M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 20M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 20M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | High Mast Poles |
|---|---|
| Application | Seaport Lighting |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |