| Item Name | 50FT 500W LED High Mast Pole Round Shape With External Caged Ladder |
|---|---|
| Section | One To Four Sections |
| Section Thickness | 4mm,6mm,8mm Or Custom Design |
| Pole Typement | Platform With Protection |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | Galvanized Octagonal Pole High Mast Pole Single Double Or Triple Arm For Stadium |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Item Name | 12sides High Mast Pole |
|---|---|
| Pole Shape | 12 Sides |
| Light Quantity | 8 Lights |
| Usage | Stadium Lighting |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 30M High Mast Pole |
|---|---|
| Pole Shape | According To Custom Design |
| Light Quantity | Double Lantern Panel |
| Light Arrangement | Round |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 22M High Mast Pole |
|---|---|
| Section | One To Four Sections |
| Section Thickness | 4mm,6mm,8mm Or Custom Design |
| Pole Typement | Platform With Protection |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Plaza Lighting |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 100 |
| Product Name | Hot Dip Galvanized High Mast Pole With Lifting System For Airport Lighting |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 400w-5000w |
| Height | From 20m To 50m |
| Light Extension | Up To 30000 ㎡ |
| Product Name | Multisided 25m 3mm Thickness High Mast Pole With Lifting System |
|---|---|
| Style | Galvanized |
| Wind Speed | 160km/h |
| Height | From 20m To 50m |
| Light Extension | Up To 30000 ㎡ |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 15-30m Q345 Steel Poles Steel Tubular Pole High Mast Pole With 16 Lights For Stadium |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | TT, LC |
| Supply Ability | 15000pcs Per Week |
| Item Name | 25M High Mast Pole |
|---|---|
| Material | S355JR |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Operate Type | Electric Rasing System |
| Surface Finished | Galvanization |