| Product Name | High Mast Poles |
|---|---|
| Application | Studium Lighting |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86μm |
| Thickness | 8mm |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | Round Power Pole 110KV Energy High Mast Pole Steel Metal Material |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | L/L |
| Supply Ability | 9000pcs Per Week |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Plaza Lighting |
| Surface Finish | Depends On The Material |
| Wind Speed | 160KM/H |
| Shape | Conoid ,Multi-pyramidal,Columniform,polygonal Or Conical |
| Item Name | Polygonal High Mast Pole |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Height | 35M |
| Usage | Stadium Lighting |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 30M High Mast Pole |
|---|---|
| Pole Shape | Multisided |
| Light Quantity | 24 Lights |
| Light Arrangement | Square |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 30M High Mast Pole |
|---|---|
| Pole Shape | Multisided |
| Light Quantity | 24 Lights |
| Light Arrangement | Square |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | 40m Powder Coated Square High Mast Pole Including All Lamps For Lighting |
|---|---|
| Style | Galvanized |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Height | From 20m To 50m |
| Light Extension | Up To 30000 ㎡ |
| Type | High Strength Anti-corrosion Coating High Mast Pole With 400w HPS Lights |
|---|---|
| Wind Rating | 120Kph |
| Delivery | 20-30 Days |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Safty Facor | 1.8 |