| Feature | NEA 25FT 30FT 35FT 40FT |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 3mm 2.75mm |
| Protective Level | IP65 |
| NAME | 25ft -100ft Low Valtage PHILIPPINES Electric Steel Poles With Angle Arms |
|---|---|
| COLOR | ANY |
| LENGTH | 25FT-100FT |
| TEST | LOAD TEST |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| Feature | 35ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Length Of Per Section | Within 14 Meter Once Forming |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Galvanization Standard | IS2629-1985 ,BS729-1971 |
| MATERIAL | Q234 Q345 Q460 |
|---|---|
| APPLICATION | POWER TRANSMISSION |
| COLOR | CUSTOMIZED |
| HEIGHT | 10-100M |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| MATERIAL | Q345 |
|---|---|
| APPLICATION | POWER TRANSMISSION |
| COLOR | CUSTOMIZED |
| HEIGHT | 9m |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| Name | Octagonal 69KV Electrical Steel Power Pole |
|---|---|
| Material | ASTM 572 Grade 50 With Yieled Strength No Less Than 345mpa |
| Type | Octagonal 69KV Electrical Steel Power Pole |
| Shape | Octagonal |
| Height | 8-35m |
| Name | 86KV Galvanized 11m High Tensile Electrical Power Pole |
|---|---|
| Material | ASTM 572 Grade 50 With Yieled Strength No Less Than 345mpa |
| Type | 86KV Galvanized 11m High Tensile Electrical Power Pole |
| Shape | Octagonal |
| Height | 8-35m |