| Feature | 1-50m |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm/5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Product Name | NEA 25FT 30FT 35FT 40FT 45FT Distribution Galvanized Steel Pole For 11kv Power Transmission |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | Q234 Q345 GR65 |
|---|---|
| Height | Customized Request |
| Certifition | BV |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Shape | Octagonal |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Gr50 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Feature | 35FT NEA |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Feature | 1-50m |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Gr50 |