| Material | ASTM 572 Grade 50 With Yieled Strength No Less Than 345mpa |
|---|---|
| Type | Galvanized 12.2m High Tensile Electrical Power Pole |
| Shape | Octagonal |
| Height | 8-35m |
| Galvanization Standard | Hot Dip Glavanized Inaccordance With ASTM A123 With Thickness ≥ 86μm |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Power Transmission Line |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Power Capacity | 220kV |
| Application | Electrical Power Transmission |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Shape | Octaginal |
| Feature | 70FT 75FT |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Feature | 70-120ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| PRODUCT NAME | 10KV High Tolerance Capacity Steel Poles For Terminal Connections On High Voltage Side Of A Transformer |
|---|---|
| MATERIAL | Q235 Q345 Gr65 SS400 |
| Minimum Yield Strength | 345mpa |
| Minimum Ultimate Tensile Strength | 490mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620mpa |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |