| Material | Q235 Q345 GR50 GR65 |
|---|---|
| Certification | ISO BV |
| Height | 25ft 30ft 35ft |
| Wind Speed | 160KM/h |
| Thickness | 4mm |
| Type | Standard NEA Galvanized Steel Poles For 13.8kV 69kV Distribution Lines From 25FT To 40 Ft |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Feature | 35ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Name | 25FT 2.5mm Philippines NEA Standard Electric Steel Pole Facrory Price |
|---|---|
| Design | One Section |
| Height | 25FT |
| Thickenss | 2.5mm |
| Design Load | 300kg |
| Product Name | NEA 25FT 30FT 35FT 40FT 45FT Galvanized Steel Pole With 11kv Power Transmission Distribution |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Feature | 40FT |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |