| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| NAME | 25ft -100ft Low Valtage PHILIPPINES Electric Steel Poles With Angle Arms |
|---|---|
| COLOR | ANY |
| LENGTH | 25FT-100FT |
| TEST | LOAD TEST |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| Feature | NEA NGCP NPC |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Name | 69KV 45FT 2 Segements Philippines NEA Standard Electric Galvanized Pole Steel Pole |
|---|---|
| Design | Two Segements |
| Height | 45FT |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 500kg |
| Name | 25FT 2.5mm Philippines NEA Standard Electric Steel Pole Facrory Price |
|---|---|
| Design | One Section |
| Height | 25FT |
| Thickenss | 2.5mm |
| Design Load | 300kg |
| Name | 35FT 3mm Philippines NEA Standard Electric Steel Pole Facrory Price |
|---|---|
| Design | One Section |
| Height | 35FT |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 500kg |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |