| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Feature | 35FT NEA |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Name | Octagonal 69KV Electrical Steel Power Pole |
|---|---|
| Material | ASTM 572 Grade 50 With Yieled Strength No Less Than 345mpa |
| Type | Octagonal 69KV Electrical Steel Power Pole |
| Shape | Octagonal |
| Height | 8-35m |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Length Of Per Section | Within 14 Meter Once Forming |
| Product Name | 69KV Q345 NEA Standard Galvanized Electrical Steel Poles For Sale |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Material | Q235 |
| Life Time | 50 Years |
| Wind Speed | 30m/s |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| MATERIAL | Q234 Q345 Q460 |
|---|---|
| APPLICATION | POWER TRANSMISSION |
| COLOR | CUSTOMIZED |
| HEIGHT | 10-100M |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| Name | 30.5m Flange Type Philippines Traditional Electric Steel Pole |
|---|---|
| Design | 30.5m Flange Type Philippines |
| Height | 100FT |
| Thickenss | 10mm 12mm 14mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |
| Feature | 1-50m |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |