| Material | Q234 Q345 GR65 |
|---|---|
| Height | Customized Request |
| Certifition | BV |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Shape | Octagonal |
| Application | Electrical Power Transmission |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Shape | Octaginal |
| Feature | 70FT 75FT |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Feature | 70-120ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Type | 25FT 30FT 35FT 40FT Philippines NEA Standard Electric Pole Hot Dip Galvanizion |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Type | 25FT 30FT 35FT 40FT Philippines NEA Standard Electric Pole Hot Dip Galvanizion |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 Q345 GR50 GR65 |
|---|---|
| Certification | ISO BV |
| Height | 25ft 30ft 35ft |
| Wind Speed | 160KM/h |
| Thickness | 4mm |
| Type | 25FT 30FT 35FT 40FT Philippines NEA Standard Electric Pole Hot Dip Galvanizion |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Painting |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |