| Thickness | 1mm To 30mm |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal,Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Feature | 35ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Material | Gr.65 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Hip Galvanization |
| Galvanization Standard | ASTMA123 |
| Welding Standard | AWS D.1.1 |
| Shape | 8side |
| Product Name | Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Material | Gr65 |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Gr50 |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Rated Voltage | 10KV~550KV |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization(ASTM A123) |
| Suit For | Electric Power Transmission And Distribution |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Warranty | 15 Years |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |