| Product Name | Steel Transmission Poles |
|---|---|
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Torlance Of The Dimenstion | +- 2% |
| Flange Size | 450mm |
| Wall Thickness | 3mm |
| MATERIAL | GR65 |
|---|---|
| ORIJIN | JIANGSU YIXING |
| WELDING | AWS D1.1 |
| VOLTAGE | 220KV-550KV |
| SHAPE | ROUND,POLYGON |
| Product Name | Telecommunication Antenna Steel Mono Pole Tower Pole For Cell Phone Signal |
|---|---|
| Application | Communication Distribution |
| Galvanization | ASTM A 123 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Product Name | Telecommunication Antenna Steel Mono Pole Tower Pole For Cell Phone Signal |
|---|---|
| Application | Communication Distribution |
| Galvanization | ASTM A 123 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Name | Flange Type Customized 100 FT Galvanized Mono Pole Tower For Communication Distribution |
|---|---|
| Design | 100ft Flange Type 3 Sections |
| Height | 100FT |
| Thickenss | 6mm 8mm10mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |
| Product Name | 40FT Electrical Poles Mono Pole Tower For Mobile Transmission |
|---|---|
| Application | Communication Distribution |
| Galvanization | ASTM A 123 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |