| MATERIAL | Q345 |
|---|---|
| APPLICATION | POWER TRANSMISSION |
| COLOR | CUSTOMIZED |
| HEIGHT | 9m |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| Feature | 40FT |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | 69KV Q345 NEA Standard Galvanized Electrical Steel Power Poles |
|---|---|
| Power | 69KV |
| Material | GR50 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Feature | 1-50m |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Material | Q355 GR50 GR65 |
|---|---|
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Height | 20-120ft |
| Thickenss | 1-30mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Material | Q355 GR50 GR65 |
|---|---|
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Height | 20-120ft |
| Thickenss | 1-30mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| HEIGHT | CUSTOMIZAD |
|---|---|
| COLOR | WHITE COATING |
| THICKNESS | 1MM-30MM |
| TREATMENT SURFACE | HOT DIP GALVANIZATION |
| CERFIFITION | ISO9001:2008 |
| Name | 100ft Flange Type 3 Sections Galvanized Steel Pole With Climbing Rungs |
|---|---|
| Design | 100ft Flange Type 3 Sections |
| Height | 100FT |
| Thickenss | 6mm 8mm10mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |
| Product Name | High Mast Light Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Tolerance | +/-2% |
| Lift Time | 50 Years |
| Welding Standard | AWS D1.1 |