| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Feature | NEA 25FT 30FT 35FT 40FT |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 3mm 2.75mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Gr50 |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Name | 45FT 3mm Philippines NEA Standard Electric Galvanized Pole Steel Pole |
|---|---|
| Design | Two Section |
| Height | 45FT |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 500kg |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal,Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Feature | 35ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | 69KV Q345 NEA Standard Galvanized Electrical Steel Power Poles |
|---|---|
| Power | 69KV |
| Material | GR50 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Thickness | 1mm To 30mm |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal,Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |