| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa 460mpa |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm / 5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm/5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm/5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Product Name | 8-15m NEA Steel Galvanized Surface Poles Steel Utility Pole With Insulator |
|---|---|
| Type | Round,Conical |
| Length | 5-25m |
| Material | Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Shape | Conoid ,Multi-pyramidal,Columniform,polygonal Or Conical |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| PRODUCT NAME | 10KV High Tolerance Capacity Steel Poles For Terminal Connections On High Voltage Side Of A Transformer |
|---|---|
| MATERIAL | Q235 Q345 Gr65 SS400 |
| Minimum Yield Strength | 345mpa |
| Minimum Ultimate Tensile Strength | 490mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620mpa |
| Voltage | 10-220KV |
|---|---|
| Suit For | Power Transmission |
| Material | Q235 Q345 SS400 SGR65 |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,round,polygonal |
| Dimenstion Torlance | +-2% |
| Height | 6-30m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Philppines,Africa |
| Thickness | 1-30mm |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa 460mpa |