| Accessories | Climb,earth Rod,insulators |
|---|---|
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Standard | AWS D1.1 Welding |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Type | 240kv Transmission Line Metal Poles 18m Electrical Power Pole For Steel Pole Tower |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Power Pole, Q235 Steel 6m,10m,12m,15m 20m Electric Power Transmission Power Pole |
|---|---|
| Height | 10m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Burial Type |
|---|---|
| Plant Depth | 1.8m Underground |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Height | 8m To 27m |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Power Coating |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Standard | ISO |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Power Coating |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Power Coating |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Power Coating |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Standard | ISO |
| Wind Speed | 30m/s |