| Name | 7.5m Electrical Steel Tubular Pole With FRP For Distribution Line |
|---|---|
| Design | 7.5m Electrical Steel Tubular Pole |
| Height | 7.5m |
| Thickenss | 3.8mm |
| Design Load | 510 |
| Material | 9m 10m 650dan 800dan 1000dan Ivory Coast Traditional Steel Poles |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Welding | AWS D1.1 |
| Material | Ivory Coast 200dan 650dan 1000dan Traditional Steel Column For Transmission |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Welding | AWS D1.1 |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Height | 8M |
|---|---|
| Pole Shape | 16 Sides |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Load | 5KN |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 25FT-45FT |
|---|---|
| Pole Shape | Hexadecagon |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Load | 5KN |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 8M |
|---|---|
| Usage | Sub Stational Distribution Line |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Standard | Pakistan Standard |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 8M |
|---|---|
| Usage | Sub Stational Distribution Line |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Standard | Pakistan Standard |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |