| Height | 5m |
|---|---|
| Application | Seaside Freeway Traffic Light |
| Arm Length | 1000 Mm |
| Traffic Light | LED Or Customer Design |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Height | 30ft |
|---|---|
| Arm Type | Double Arms |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Voltage | 66kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Torlance Of Dimension | +-2% |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Wind Speed | 160km/h |
| Product Name | 6.5m Standard Durable Double Arm / Single Arm Signal Traffic Light Pole LED Stop Lights Pole |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | Hot Dip Galvanized 6.5m Standard Traffic Light Pole With 11m Single Arm For Traffic Road |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | 6.5m Standard Poles Professional Traffic Light Pole For LED Traffic Signs Road Lighting Pole |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Surgace Treatment | Galvanization And Bitumen |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolerance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Pole Section | Single Section |
|---|---|
| Painting Color | Black And White Color |
| Light Wattage | 30w To 60w LED Light |
| Arm Type | One Or Two Arms |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Outreach Type | Single Or Double Outreach |
|---|---|
| Mounted Type | By Flange Or Without Flange |
| Light Wattage | 30w To 60w LED Light |
| Material | Q345,Q235,GR50 |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Height | 5m |
|---|---|
| Application | Street Way |
| Material | Gr50 Material |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Pole Shape | Round,octagonal |