| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Height | 6M To 15M |
| Light Type | LED Or HPS |
| Arm Type | Single Or Double Arm |
| Wall Thickness | 2.5mm To 20mm |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 5m 3mm Thickness S235 Steel Poles Hot DIP Galvanized Street Light Poles |
| Color Variable | Any Color |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Application | Road,highway,street,square |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Height | From 6m To 15m |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Wind Speed | 160km/h |
| Item Name | Traffic Signal Light Pole |
|---|---|
| Application | Traffic Mast Arm Pole |
| Arm Type | Single Arm,Double Arm |
| Traffic Light | Customized |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Height | 6m To 15m |
|---|---|
| Minium Yield Strength | 355mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620mpa |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Wind Speed | 160km/h |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar / AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 Q345 |
| Anchor Bolts | M12 |