| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Type | 12m - 940dan Power Transmission Galvanized Steel Pole , Outdoor Electrical Utility Poles |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Material | Q345 |
|---|---|
| Height | 8m |
| Electroshock Resistant Protective Grade | Grade Ⅰ |
| The Casing Anti-corrosion Performance | Class Ⅱ |
| Working Atmosphere Of Lighting Fixture | -35 °C~+45 °C |
| Height | 20-40m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Product Name | Parking Lot Light Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |
| Material | Q245 |
| Flange Size | 320mm To 400mm |
| Product Name | Parking Lot Light Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Material | Q345 |
| Flange Size | 320mm |
| Height | 10m |
|---|---|
| Painting Color | Black Or Other Color |
| Light Quantity | According To Customer Design |
| Application | Parking Lot Light Pole |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Height | 8m |
|---|---|
| Light Quantity | Two To Four Lights |
| Light Shape | Square Type |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Pole Shape | Round,octagonal |
| Product Name | 6.5M Traffic Light Pole Durable Single Arm Signal Road Light Pole With Anchor Bolts |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Height | 4.5m |
|---|---|
| Application | Street Way Singnal |
| Arm Type | Steel Single Bracket |
| Traffic Light | LED Or Customer Design |
| Surface Treatment | Galvanization |