| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Height | 30ft |
|---|---|
| Arm Type | Double Arms |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Voltage | 66kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 30m/s |
| Welding Standard | AWS D 1.1 /BS EN 1011-1,BS EN 1011-2 |
| Design | Customized |
| Material | Q345 |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| Height | 5m 6m |
| Electroshock Resistant Protective Grade | Grade Ⅰ |
| The Casing Anti-corrosion Performance | Class Ⅱ |
| Working Atmosphere Of Lighting Fixture | -35 °C~+45 °C |
| Material | Q235 Q345 |
|---|---|
| Height | 5m 6m |
| Electroshock Resistant Protective Grade | Grade Ⅰ |
| The Casing Anti-corrosion Performance | Class Ⅱ |
| Working Atmosphere Of Lighting Fixture | -35 °C~+45 °C |
| Product Name | 35m Round High Mast Pole For Park Lighting With Lifting System |
|---|---|
| Surface | Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Light Extension | Up To 30000 ㎡ |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Outreach Type | Single Or Double Outreach |
|---|---|
| Mounted Type | By Flange Or Without Flange |
| Light Wattage | 30w To 60w LED Light |
| Material | Q345,Q235,GR50 |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Name | 30.5m Flange Type Philippines Traditional Electric Steel Pole |
|---|---|
| Design | 30.5m Flange Type Philippines |
| Height | 100FT |
| Thickenss | 10mm 12mm 14mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |