| Thickness | 2.5mm |
|---|---|
| Arm Length | 1000mm |
| Light Type | Square Light |
| Outreach Type | Single Outreach |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Name | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN ASTM A123 Galvanized Steel Pole , Commercial Poles |
|---|---|
| Design | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN ASTM A123 Galvanized Steel Pole |
| Height | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN |
| Thickenss | 3mm 4mm 5mm |
| Design Load | 500DAN 1000DAN 1600DAN |
| Style | OEM Steel Utility Pole For Transmission Line Project - 10m Height, 2.75mm Thickness, Octangle Shape, 1.5m Bracket |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Name | Gr 65 11.9m 33kv Transmission Line Poles Power Transmission Poles Tubular Pole For Overhead Project |
|---|---|
| Design | GR65 11.9m |
| Height | 11.9m |
| Thickenss | 3-20mm |
| Design Load | Clients' Requirement |
| Material | Q345 |
|---|---|
| Thickness | 5mm |
| Height | 10m |
| Welding | AWS D1.1 |
| Treatment Surface | Hot Dip Galvanization |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |