| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Design | Tri Arm |
| Material | Q235,Q345,Gr50 |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Name | 30.5m Flange Type Philippines NGCP Traditional Electric Mono Pole Tower |
|---|---|
| Design | 30.5m Flange |
| Height | 30.5m |
| Thickenss | 10mm 12mm 14mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |